SKU: ACE-KA22KIT
In Stock Only 2 Left!
Calculate Shipping
Acewell 22mm Water Temperature Sensor Adaptor With Temp Sensor Included
22mm Water Temperature Sensor Adaptor + Sensor
Suits radiator hoses with an internal diameter of 22mm
This Acewell 22mm temperature sensor adaptor allows for very easy installation of a coolant temperature sensor on your dirtbike, roadbike, or ATV.
Other adaptor sizes are availabe: 20mm, 24mm, 26mm
Included:
1x Alloy 22mm Adaptor
1x ACE-TES10 Temperature Sensor
2x Stainless Steel Hose Clamps
(ACE-KA22KIT)
SKU ACE-KA22KIT
Brand Acewell
Shipping Weight 0.1500kg
Unit Of Measure ea
Be The First To Review This Product!
Help other S3 Performance users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a product review
More From This Category
22mm Water Temperature Adaptor & Sensor Kit
Only 2 Left!
24mm Water Temperature Adaptor & Sensor Kit
Only 3 Left!
26mm Water Temperature Adaptor & Sensor Kit
Only 2 Left!
Acewell Water Temperature Adaptor Sensor Kit to fit 20mm inner radiator hose
Only 3 Left!
Radiator Hose Water Temperature Adaptor Sensor Sender Kit 20mm inner dia
Radiator Hose Water Temperature Adaptor Sensor Sender Kit 22mm inner dia
Radiator Hose Water Temperature Adaptor Sensor Sender Kit 24mm inner dia
Radiator Hose Water Temperature Adaptor Sensor Sender Kit 26mm inner dia