SKU: DB320-YAM1-K
In Stock Only 4 Left!
Calculate Shipping
Included:
1 x Black 320mm Front Floating Disc Brake Rotor (DB320-YAM1)
1 x Black oversize caliper Mounting Bracket (TRS080)
Compatibility:
Direct replacement for the following models:
Yamaha
WR250F 03-12
WR450F 03-12
YZ250F 01-06
YZ450F 01-06
Features:
- High carbon stainless steel hardened and tempered to ensure low pad and rotor wear characteristics
- Suitable for left and right hand fitments
Dimensions:
Rotor Diameter 320mm
Rotor Thickness 4mm
Inner Clearance 118mm
Bolt Centre 134mm
Bolt Diameter 6.4mm
Installation:
Product Origin
(DB320-YAM1-K)
SKU DB320-YAM1-K
Brand Stopp
Shipping Weight 1.6000kg
Shipping Width 0.300m
Shipping Height 0.050m
Shipping Length 0.300m
Shipping Cubic 0.004500000m3
Unit Of Measure ea
Assembled Length 0.280m
Assembled Height 0.020m
Assembled Width 0.280m
Be The First To Review This Product!
Help other S3 Performance users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a product review
You May Also Like
Reviews
Others Also Bought
Acewell 2853 round speedometer
In Stock
Acewell 2853 round speedometer
320mm Oversize Disc with silver TRS000 bracket for KTM and Husaberg 2009 2010 2011