SKU: DB320-HON1
In Stock Only 1 Left!
Calculate Shipping
Oversize Front Floating Disc Rotor for CRF250R, CR125, CR250, CR500
Part Number: DB320-HON1
Compatibility: Direct replacement for the following bikes:
Honda
CR125R S,T,V,W,X,Y,2-8 Front 02-08
CR250R S,T,V,W,X,Y,1-07 Front 95-07
CRF250 Motard Front 04-
CRF250R 4,5,6,7,8,9,10,11,12,13 Front 04-14
CRF250X 4,5,6,7,8,9,10,11,12,13 Front 04-17
CR500 R-S,T,V,W,X,Y,1 Front 95-01
Features:
- Slotted for improved performance
Dimensions
Diameter: 320mm
Thickness: 4mm
Bolt centre: 117mm
Inner Clearance: 101mm
Bolt Diameter: 6mm
Weight: 1.25kg
Installation
Product Origin
(DB320-HON1)
SKU DB320-HON1
Brand Stopp
Shipping Weight 1.1000kg
Shipping Width 0.330m
Shipping Height 0.030m
Shipping Length 0.330m
Shipping Cubic 0.003267000m3
Unit Of Measure ea
Be The First To Review This Product!
Help other S3 Performance users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a product review
You May Also Like
320mm Red Oversize Front Floating Disc for Honda CRF250R, CR125, CR250, CR500
Only 4 Left!
Stopp 320mm Oversize Red Disc with silver TRS083 bracket for Honda CRF250, CRF450, CR125