SKU: DB320-SUZBU-K-02
In Stock
Calculate Shipping
1 x Front Floating Disc Brake Rotor with Blue alloy centre (DB320-SUZBU)
1 x mounting bracket (TRS084)
Compatibility:
Direct replacement for the Suzuki RM-125 1996-2009 and the RM250 1996-2014
Features:
High carbon stainless steel hardened and tempered to ensure low pad and rotor wear characteristics
Suitable for left and right hand fitments
Dimensions:
Rotor Diameter: 320mm
Rotor Thickness: 4mm
Inner Diameter: 118mm
Bolt Centre: 134mm
Bolt Diameter: 6mm
Installation:
Product Origin
(DB320-SUZBU-K-02)
SKU DB320-SUZBU-K-02
Brand Stopp
Shipping Weight 1.7000kg
Shipping Width 0.300m
Shipping Height 0.050m
Shipping Length 0.300m
Shipping Cubic 0.004500000m3
Unit Of Measure ea
Be The First To Review This Product!
Help other S3 Performance users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a product review
You May Also Like
320mm Oversize Disc with TRS084 bracket for Suzuki DRZ400